ניתוח רובוטי

האם ניתוח רובוטי יכול לבצע כל דבר שאדם לא יכול? כיצד רובוטיקה משתלבת בתחום הכירורגי- אורתופדי? כדאי לדעת. 

תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם עתידים לעבור ניתוח כלשהו; הגעתם לשיחה אצל מומחה בתחומו שעליו קיבלתם המלצות רבות. בקליניקה, הרופא שמולכם פותח ומסביר על מה וכיצד יתבצע הניתוח. תוך כדי הסברים, הוא מציין לפתע את המשפט הבא: אתם הולכים לעבור ניתוח רובוטי!

כאשר אנו מדברים על ההקשר הרחב של שימוש באמצעים רובוטיים כתחליף למגע יד אדם – התגובות מעורבות. הספק אצלכם הגיוני;  הוא משפיע על הביטחון שלכם, במיוחד כאשר אתם יודעים שמדובר בניתוח, ולא בעוד טיפול סטנדרטי.

מה עושים?

עד כמה שזה קלישאתי: לפני הכל נרגעים… 

רובוט מנתח? עד כמה זה מעשי?

לסמוך על המכונות

אם אנו שמים בצד את סרטי הרובוטים של שוורצנגר ו"יום הדין", נבין שהיתרון הגדול של רובוטים המשתתפים בניתוח הוא השליטה המלאה שלנו בהם. ניתוח רובוטי לא אומר שרובוטים בעלי בינה מלאכותית, שומעים מאיתנו פקודת "התחל"! ומתחילים לנתח; הרופא והאדם, הוא השולט, מבצע, בודק, מאשר ומפעיל את שלבי הניתוח מתחילתו ועד סופו.

אחד התחומים המרכזיים שבהם הרובוטיקה עשתה צעד ענק קדימה – הוא התחום הכירורגי אורתופדי.

ביצוע ניתוח של החלפת מפרקי הברך בשיטה זו, הפך לפריצת דרך שמוכיחה את עצמה באלפי ניתוחים מוצלחים שנעשו. 

איך זה מתבצע?

הניתוח הרובוטי והאדם ינצחו!

ניתוח החלפת ברך צבר עם השנים מודעות והכרה עם שיטות ייחודיות לשיפור התנועה והיציבה שלנו. יחד עם זאת, המהות נשארה זהה; על המנתח לבצע חיתוכים דקים ומדויקים על מנת להגיע לאזור הפגוע ולהחליפו.

עדיין, גם המנתח המנוסה ומשופשף ביותר נתון במהלך ניתוח תחת משתנים, כמו: עייפות או חוסר ריכוז רגעי. הוא מפעיל את איבריו ומרגיש חוסר נוחות, ועלול "לפספס" את רמת הדיוק הנדרשת. זהו הגורם האנושי. הדבר הזה קריטי במיוחד בניתוח מסוג זה, שבו עליו להגיע לאזור המפרק מבלי לפגוע פגיעה משמעותית בסיבי שריר וברקמות העדינות העוטפות את האזור.  

לרובוט אין בעיה כזו; הוא אף פעם אינו עייף או מזיע…

מעבר לכך, הרובוט נשלט כל העת על יד המנתח באמצעות זרוע מיוחדת. הרופא המנתח, יכול אם כך לבצע בעזרת הרובוט את פעולות הקידוח והחיתוך ברמת דיוק מקסימלית שהוא אינו יכול לבצע. בנוסף, המערכת ממחישה בתרשים תלת-ממד עוד לפני הניתוח כיצד תנוע הברך.

הקידמה שמאפשרת למצלמות להיכנס לגופנו, כמו בטיפולי גסטרו, הלכה והתפתחה בימינו עד לקיום מערכת רובוטית, שלמעשה מתפקדת כשליחה מבצעית של כל הפעולות שהרופא המנתח מורה לה לבצע.  

יתרונות הרובוט ברורים:

  • יותר מדויק – רמת הדיוק היא ברמת האלפית ומגיעה למיקוד ולנקודות באזור המפרק בצורה המיטבית
  • יותר רגיש הפחתת המגע עם המעטפת במפרק בצורה מקסימלית

והתוצאות?

מכתבי התודה ששלחתם אומרים הכל. הדיווחים על תנועות בלתי- מוגבלות שאתם מסוגלים לבצע, מוכיחים שזה עובד. המערכת החדשנית שבאמצעותה אני משתמש לביצוע ניתוחים, יצרה מהפכה משמעותית בניתוחי החלפת ברך. כעת תוכלו להתרשם בעצמכם.  

ניתוח המתבצע בעזרת רובוט מסייע לבצע ניתוחים ברמת דיוק מקסימלית, תוך שימת דגש על בטיחות המנותח. הטכנולוגיה הזו תמשיך לייצא ולייצג בעתיד דגמים איכותיים ונוספים של רובוטים אורתופדיים מנתחים. בחזית הזו של קידמה ואיכות בתחום האורתופדיה, אני אמשיך תמיד להוביל, לסייע ולעדכן אתכם בכל התפתחות חשובה. זו ההתחייבות שלי.

עדיין יש לכם ספקות לגבי ניתוח רובוטי?  

אשמח להיפגש, להוכיח ולהמחיש בשיחה אישית את יתרונות הניתוח. 

צרו קשר בהקדם. אני עומד לרשותכם בכל שעה.

אני והרובוט כמובן … 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

מרפאות מומחים בי"ח אלישע

מרפאת בסט מדיקל